Akcja Uliczna dla bezdomnych

Fundacja 4R rozpoczęła prowadzenie Akcji Ulicznej dla bezdomnych na Rynku w Gliwicach w czerwcu 2018 roku. W czasie Akcji serwowany jest ciepły posiłek, kawa, herbata, poczęstunek – dla osób bezdomnych i potrzebujących.

Częścią akcji jest mini-koncert i dobre słowo, rozdawane są ubrania i środki higieniczne.
Idziemy do potrzebujących by rozmawiać, budować relacje, okazywać zainteresowanie, uświadamiać potrzebę zmiany, nieść pomoc w wyjściu z bezdomności. Głosimy Dobrą Nowinę, prowadzącą do Pana Jezusa, oraz prawdę Bożego Słowa, która daje duchową pomoc.

Pan Jezus powiedział: Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię.

Ew. Mateusza 11, 28

Akcja Uliczna jest prowadzona co 2 tygodnie.

Fundację 4R organizuje również “Wigilie z Akcja Uliczną dla bezdomnych“.
W tym roku Wigilia dla bezdomnych będzie miała miejsce pod namiotami na Placu Krakowskim

Współpraca:

Miasto Gliwice

W 2018 roku “Wigilie z Akcja Uliczną dla bezdomnych była współfinansowaną przez Miasto Gliwice.
W 2018 oraz 2019 roku spotkanie Wigilijne miało miejsce w GCOP Gliwice ul. Jagiellońska 21.
W 2021 roku spotkanie Wigilijne będzie miało miejsce na Placu Krakowskim
Grand Tesco dla Akcji Ulicznej

W marcu 2019 roku  Fundacja 4R wygrała I miejsce w V edycji konkursu Tesco “Decydujesz, pomagamy”. Grant dla Akcji Ulicznej.